вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Прекин во водоснабдување

voda-sklenička

Последни вести

Регионалниот центар за упраување со кризи, според информациите добиени од ЈП Водовод и Канализација, соопшти дека утре, 30.07, среда, поради иведување на водоводен приклучок од ф-100 мм на Бул. Борис Трајковски, без водоснабдување ќе останат корисниците на Булеварот Борис Трајковски крак 2,4,6,8 о 10 и фабриката Цементара, општина Кисела Вода, од 09.00 часот до завршување на приклучокот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести