недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Прекин во железничкиот сообраќај кон Грција

Штрајковите ги организира грчкиот оператор ТРЕНОСЕ, а застојот во железничкиот сообраќај во Грција се очекува да продолжи до понеделник.

images

Поврзани вести

Протестите против приватизацијата на железниците во Грција, кои почнаа на 14 април  и понатаму траат.

Штрајковите ги организира грчкиот оператор ТРЕНОСЕ, а застојот во железничкиот сообраќај во Грција се очекува да продолжи до понеделник.

Поради штрајковите, компанијата ТРЕНОСЕ откажа многу од возните дестинации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести