петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Поради одрон прекин во железничкиот сообраќај

pruga_miriadna

Поврзани вести

Поради одрон во прекин е железничкиот сообраќај на пругата Велес – Битола – Велес.

Одрон има на пругата меѓу Мартолци и Стари Град. Како што соопшти вечерва МЖ Транспорт АД – Скопје, прекинот ќе трае до расчистување на одронот.

Најчитани вести