петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Прекинат мечот Србија-Албанија, поради инцидент предизвикан од Албанците

zname1410

Последни вести

Натпреварот помеѓу Србија и Албанија е прекинат во финишот од првото полувреме.

Тензиите настанаа кон самиот крај од полувремето, по инцидент кој го предизвикаа навивачите и фудбалерите на Албанија. Поточно над стадионот на ФК Партизан се развиори знаме на Голема Албанија, кое беше носено од летечка направа контролирана со далечински управувач.

Страстите дополнително зовреа откако српскиот фудбалер Стефан Митровиќ го дофати конецот што го движеше знамето и го симна.

Потоа во судир со Митровиќ влетаа неколку албански репрезентативци, по што дојде и до тепачка во која се вклучија играчите од клупите за резерви, а судијата го прекина мечот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести