сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Прекината блокадата на мостовите во Обреновац

supercoolpics_01_21052014175728

Последни вести

Жителите на Обреновац кои се незадоволни од распределбата на хуманитарната помош поплавите кои ги преживеаа ги блокираа мостовите на Сава и Колубар. По разговорите со градоначлникот на општината Мирослав Чучковиќ, тие се повлекле од протестот и ја прекинале блокадата на мостовите.

„Ги убедував дека поркај средствата кои ги дава Владата за обнова на домаќинствата, потребно е да се бориме и да добиеме дополнителни средства за обнова“, вели Чучковиќ за Танјуг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести