вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Прекината победничката серија на Атланта, Антиќ повторно двоцифрен

antic

Поврзани вести

Тимот на Њу Орлеанс ја прекина серијата од пет последователни порази на Атланата во чии редови настапува македонскиот кошаркар Перо Антиќ. Њу Орлеанс славеше на гостувањето кај “јастребите” со 105:111.

Антиќ одигра уште еден добар натпревар, за 28 минути колку што мина на теренот, постигна 14 поени, на кои придодаде шест скока и три асистенции.Тој беше еден од петмината играчи на Атланта кои постигнаа двоцифрен број на поени, најефикасен со 26 кошеви беше Џеф Тиг.

Атланта по 67 одиграни натпревари во лигата има скор од 31 победа и 36 порази. На спротивната страна Ентони Дејвис беше најекспониран со 34 поени и 11 скокови.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести