понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Прекинато примирјето во Газа

APTOPIX Mideast Israel Palestinians

Последни вести

Неколку ракети се исфрлени од појасот Газа на територијата на Израел со што е прекинат повеќедневниот прекин на огнот, соопшти денеска израелската војска.

Примирјето кое е на сила седум дена во појасот Газа, синоќа беше продолжено за уште 24 часа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести