вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Прекини во атинскиот јавен транспорт

Вработените протестираат против плановите за спојување на транспортните оператори во Организација на јавент транспорт на Атина.

javen-transport

Последни вести

Вработените во атинското метро, електричната железница и трамваите, од денеска до 2 декември протестираат со неколкучасовен прекин во работата на јавниот превоз.

Како што јави дописникот на МИА од Атина, локалните власти ги повикаа жителите да се информираат за распоредот на протестите, за да можат непречено да ги завршуваат своите обврски.

Вработените протестираат против плановите за спојување на транспортните оператори во Организација на јавент транспорт на Атина.

Најчитани вести