Прекинот на струја ги натера СДСМ и Соросовите медиуми да лажат

67

Прекинот на струјата во Нова ТВ и интервјуто на лидерот на СДСМ Зоран Заев е поради технички недостатоци и проблеми на самиот портал, а не поради некаков намерен прекин на струјата како што сакаа да прикажат медиумите на СОРОС и челниците на СДСМ.

Нив ги демантираше самата НОВА ТВ која јасно стави до знаење дека разговорот е прекинат поради технички недостаток на чие надминување работат екипите на Нова ТВ.

saska_thumb_medium500_455

Наспроти ова, соросовите портали Плусинфо, Либертас, А1он, самиот Заев, партискиот портпарол Петре Шилегов и останатата полуга на СОРОС и СДСМ излегоа со смешни констатации дека саботажата била намерна.

zaev-sta

petre_thumb_medium500_142

kabranov_thumb_medium500_509

Демантот до нив стигна директно од медиумот во кој Заев гостуваше.

nova-kon-1

nova-kon_thumb_medium500_329

fer_thumb_medium500_169

saska-sab_thumb_medium500_178

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.