вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Прекрасен гол на шкотски тинејџер

malan

Поврзани вести

Во ситуација кога на јужниот дел од Островот се играат натпреварите од популарниот Boxing day, многу малку внимание се обрнува на она што се случува на северот, односно во Шкотска.

Сепак, на дуелот помеѓу Данди и Ст. Мирен, беше постигнат фантастичен гол, кој барем за момент го привлече вниманието на фудбалскиот аудиториум.

Голот добива на тежина уште повеќе ако се знае дека го постигна гостинскиот фудбалер, 18-годишниот тинејџер Стиви Малан, за кого ова е прв погодок во кариерата.

Најчитани вести