четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Прекрасен сончев ден со температура до 26 степени

Сончево и топло време денеска

stock-footage-branch-of-an-elm-in-the-park-with-translucent-in-the-sun-leaves-the-setting-sun-through-the-autumn

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло. Во доцните попладневни часови можен е слаб локален дожд, особено во североисточниот дел на земјата.

Утринските температури се од нула до седум, а дневните ќе бидат од 18 до 26 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 25-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести