сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 21

Прекрасна изведба на „Кој да ми запее“ од Каролина и Џос Стоун (ВИДЕО)

karolina

Поврзани вести

Познатата британската соул-пејачка Џос Стоун која настапи на годишениот „Скопски Џез фестивал“ на социјалната мрежа Фејсбук објави видео со нашата Каролина Гочева.

Во видеото Џос и Каролина ја пеат песната „Кој да ми запее“ од албумот „Македонско девојче 2“.
Оваа изведба која ќе ги разбуди сите ваши сетила и емоции мора да ја слушнете.

Најчитани вести