среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Премерот Груевски на почеток на изградба на германска компанија во Прилеп

gruevski_1904_g111_7

Последни вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе присуствува на поставување камен темелник за изградба на фабрика на германската компанија Акомпласт, во Технолошко индустриската развојна зона – Прилеп.

Почетокот на настанот е предвиден за 13:00 часот.

Најчитани вести