четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Премиера на „Љубовници“ в сабота

dramski_teatar_skopje

Последни вести

Драмскиот театар во Скопје ја најавува премиерата на претставата „Љубовници“ чиј текст го напиша и го режираше актерката Катарина Коцевска. Премиерата е закажана за 28 февруари, в сабота, во 20 часот.

Во претставата играат Билјана Беличанец Алексиќ, Зоран Љутков, Драган Спасов Дац и Маја Вељковиќ Пановска.

 

Најчитани вести