четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Премиерлигашите се “тепаат” за Фегули

Еден од најдобрите фудбалери на Валенсија оваа сезона е Софиан Фегули и за него постои интерес од многу европски гигнати.

Фегули е на мета на клубовите од Премиер лигата

Фегули е на мета на клубовите од Премиер лигата

Поврзани вести

Интересот кон Фегули е уште поголем бидејќи неговиот договор истекува на крајот на сезоната, па тој уште во јануари ќе може да преговара и да потпише преддоговор како слободен агент.

Овај Алжирец се наоѓа на мета на многу европски гиганти, а најсилен интерес покажуваат Манчестер Јунајтед, Интер и Челзи.

Медиумите тврдат дека клубовите од Премиер лигата се во предност бидејќи можат да му понудат поголема плата, а тоа ќе биде главниот мотив на Фегули за изборот на следниот клуб.

Најчитани вести