вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Премиерот денеска ќе ги посети дечињата од домот „11 Октомври“

Премеирот денеска ќе ги израдува и ќе се дружи со дечињата од Детскиот дом „11 Октомври“.

gruevskidelipaketcinja

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска по повод новогодишните празници, ќе го посети Детскиот дом „11 Октомври“, Скопје.

Почетокот на настанот е предвиден за 11:30 часот.

Премиерот Груевски неодамна изјави дека целосно е смената сликата за грижата од државата кон децата без родители и родителска грижа, со мерките што ги презема Владата.

Со последната одлука на Владата, Груевски кон крајот на неомври изјави дека напролет ќе бидат доделени 40 целосно опремени станови на штитениците кои се излезени од домовите во повеќе градови низ државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести