понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Премиерот Груевески ќе го посети СОС Детското село

Macedonian Prime Minister and leader of the biggest ruling party VMRO Nikola Gruevski speaks during an interview with Reuters in Skopje

Поврзани вести

По повод новогодишните и божиќните празници, премиерот Никола Груевски денеска ќе го посети СОС Детско село.

СОС Детско Село става акцент и фокус на семејно-заснованата, долгорочна грижа  на децата кои ја загубиле можноста да растат со своите биолошки семејства. Во СОС Детско Село и СОС Младинските заедници тие повторно наоѓаат сигурност и љубов и топол дом и растејќи во стабилна семејна средина  добиваат континуирана  индивидуална поддршка се додека не станат независни млади личности.

СОС Детските села даваат подршка на  сите деца во ризик , особено на оние кои немаат родители и родителска грижа и оние чии семејства живеат во тешки услови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести