недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Премиерот Груевски даде интервју за CNN

Премиерот Никола Груевски за време на посетата на Лондон даде интервју за американската ЦНН.

gruevski-cnn

Поврзани вести

Во разговорот со новинарот Макс Фостер, македонскиот премиер одговараше на прашања за економската состојба во Македонија, за напорите што ги прави Владата за привлекување инвеститори, реформите кои се направени во земјата, за европските и НАТО интеграциите и други актуелни теми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести