среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот Груевски ќе гостува во Дневник 2 на МРТ

gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски вечерва ќе гостува во Дневник 2 на МРТ1 во 20 часот.

Јавниот сервис на својата интернет страна објави дека вечерва ќе има ексклузивно интервју со премиерот по изгласувањето на новиот кабинет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести