Македонија

Премиерот Груевски ќе ги посети затруените средношколци

Премиерот Груевски ќе ги посети затруените средношколци

Премиерот Никола Груевски вечерва ќе ги посети средношколците и професорите од гостиварското средно училиште кои се хоспитализирани на Клиниката за токсикологија во Скопје поради труење, соопшто владината прес служба.

Според нашите информации, од денеска од 15 часот до вечерва лекарска помош поради симптоми на труење побарале 30 ученици и две професорки од гостиварското економско училиште