вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Премиерот Груевски ќе ги посети затруените средношколци

intervju gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски вечерва ќе ги посети средношколците и професорите од гостиварското средно училиште кои се хоспитализирани на Клиниката за токсикологија во Скопје поради труење, соопшто владината прес служба.

Според нашите информации, од денеска од 15 часот до вечерва лекарска помош поради симптоми на труење побарале 30 ученици и две професорки од гостиварското економско училиште

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести