среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот Груевски ќе се сретне со турскиот вицепремиер

gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе оствари средба со вицепремиерот на Турција, Нуман Куртулмуш.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија. Почетокот на средбата е предвиден во 15:30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести