Македонија

Премиерот Груевски на Божикна литургија во Тетово

Премиерот Груевски на Божикна литургија во Тетово

Премиерот Никола Груевски денеска присуствуваше на божикна литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово.

g1

Православните христијани во Македонија денеска го слават Рождеството Христово-Божиќ. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуват божиќни литургии.

DSC_1310

liturgija-3

liturgija-5_thumb_medium500_281