вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот Груевски на одбележување на 100 годишнината од Првата светска војна

gruevski_crvpoz2_g_0

Поврзани вести

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на церемонијата за одбележување на 100 годишнината од почетокот на Првата светска војна.

Централната церемонија ќе се одржи на Меморијалниот споменик во градот Лиеж, Кралството Белгија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести