недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Премиерот Груевски на прославата во Пелинце

pelince

Поврзани вести

Премиеро Никола Груевски денеска во Пелинце ќе присуствува на прославата на 2 Август – Илинден, Денот на Републиката и 70 годишнината од Првото заседание на АСНОМ.

Во 11 часот ќе се полага свежо цвеќе, а во 11.30 ќе биде неговото обраќање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести