среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

Премиерот Груевски на средба со Доналд Туск

груевски

Поврзани вести

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск.

Средбата ќе се одржи во просториите на Владата, а почетокот е предвиден за 15:15 часот.

Најчитани вести