среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Премиерот Груевски приреди Ифтар вечера во Владата

1

Поврзани вести

По повод муслиманскиот празник Рамазан, премиерот Никола Груевски во Владата приреди Ифтар вечера.

На вечерата присуствуваа претставници на Исламската верска заедница (ИВЗ), пратеници и владини функционери.

2

3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести