четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Премиерот Груевски во посета на Чешка

gruevski

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, на покана на неговиот чешки колега Бохуслав Соботка, денеска ќе престојува во официјална посета на Чешката Република.

Тој со домаќините во Прага ќе разговара за билатералната соработка, како и за македонските аспирации за членство во НАТо и Европската Унија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести