сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Премиерот Груевски во посета на општина Кисела Вода

gruevski_nikola

Последни вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе оствари посета на Општина Кисела Вода.

Агендата на настани е следна:

– во 13:30 часот, ќе присуствува на отпочнување со изградба на булеварот „Борис Трајковски“, трета фаза и

– во 14:10 часот, ќе присуствува на пуштање во употреба на единечен тениски терен во основното училиште „Кузман Шапкарев“, во населба Драчево.

Најчитани вести