петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Премиерот Груевски во посета на Ватикан

gruevski

Последни вести

Премиерот Никола Груевски заедно со владината делегација во чиј состав е министерот за надворешни работи Никола Поповски, и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска ќе престојуваат во Ватикан по повод чествувањето на 24-ти мај, Денот на светите браќа Кирил и Методиј.

Планирано е, да се одржи аудиенција кај неговата светост Папата Франциско, а, како што е најавено, ќе се оствари и средба со државниот секретар на Ватикан кардиналот Пиетро Паролин.

Најчитани вести