сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот Груевски во работна посета на Охрид

gruevski_pismo_nato_g-copy

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе престојува во работна посета на Охрид.

Како што соопшти владината прес-служба, премиерот за време на престојот ќе присуствува на пуштање во употреба на реконструираниот локален пат од горно до долно Лакочереј ќе го посети новоизградениот модерен кеј во Пештани, ќе присуствува на промоција на фасади на три објекти лоцирани кај стариот чинар и ќе ги посети градежните работи на Светиклиментовиот Универзитет.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести