вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот Груевски во работна посета на Струга

nikola-gruevski-011

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски денеска ќе престојува во работна посета на Струга.

За време на престојот, како што соопшти владината прес-служба, ќе ги посети новата спортска сала во општина Вевчани, каде се изведуваат градежни работи, реконструираните игралишта во селото Октиси и СОУ „Ибрахим Темо“ во Струга, како и децаата од рекреативниот центар за деца и младинци „Мајски цвет“ Струга.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести