петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Премиерот и денеска со стандардно интензивно работно темпо

gruevski vlada

Поврзани вести

И на последниот ден од година кога вечерва се дочекува новата година, во попладневните часови премиерот Груевски во Владата имаше работен состанок со неколку министерства на кој се разгледуваат реализациите на тековни и идни проекти.

Според извор на порталот „Курир“, се разговарало за проекти со конкретна корист од повеќе сектори за бизнис заедницата, младите, пензионерите, инфраструктурата, земјоделците.

Се очекува состанокот да трае до вечерните часови.

Од Владата очекуваме добри вести во Новата година и проекти од интерес за граѓаните.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести