четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Премиерот и скопскиот градоначалник ќе означат стартот на рекострукцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Продолжува реконструкцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов.

ulicarekonstrukcija

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски и градскиот татко, Коце Трајановски, дека ќе го означат стартот на  градежните активности  за проширување на третиот дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов.

Настанот ќе почне во  12:30 часот, на булеварот, на паркингот на поранешната фабрика „Алумина“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести