петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Премиерот ја посети компанијата „Амфенол“

gruevskifabrika1

Последни вести

Премиерот Никола Груевски денеска е во посета на кочанско-виничкиот регион. Во кочанско тој го пушти бо употреба патот до селото Бели. Тој ги посети објектите на американската компанија Амфенол за производство на автоделови.

gruevskifabrija22

Груевски направи обиколка низ фабриката, а од менаџментот беше запознаен со начинот на работа.

Најчитани вести