вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Премиерот на Федерацијата на БиХ закажа итен состанок поради протестите

Денеска во повеќе градови во Федерација се одржани протести на граѓаните. Во Сараево пред зградата на Владата на Кантонот Сараево протсетирале граѓани за да ги поддржат работниците кои два дена протестираа во Тузла.

premier na bih

Поврзани вести

Премиерот на Федерацијата на БиХ, Нермин Никшиќ закажа за вечерва итен состанок во Сараево поради протестите на работниците и граѓаните во неколку градови во Федерацијата БиХ.

На состанокот беа повикани директорот на Разузнавачко-безбедносната агенција, директорот на Федералната управа на полицијата и главниот федерален обвинител но и премерите, министрите за внатрешни работи, полициски комесари  и главен обвинител.

Денеска во повеќе градови во Федерација се одржани протести на граѓаните. Во Сараево пред зградата на Владата на Кантонот Сараево протсетирале граѓани за да ги поддржат работниците кои два дена протестираа во Тузла.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести