петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот на промоција нови наслови од „Ѕвезди на светската книжевност“

knigi-promocija500

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, ќе присуствува на промоција на нови книги од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“.

Проектот предвидува објавување на 560 дела од светската книжевна ризница, а заедно со денешните нови 30 наслови ќе бидат промовирани вкупно 360 дела.

На промоцијата ќе се обрати и министертката за култура Елизабета Канческа-Милевска.

Настанот ќе се одржи во Порта Македонија, а почетокот е предвиден за 13:30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести