вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Премиерот на пуштање на катната агаража и реконструраниот булет „Трета македонска бригада“

Macedonian Prime Minister and leader of the biggest ruling party VMRO Nikola Gruevski speaks during an interview with Reuters in Skopje

Поврзани вести

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска денеска ќе присуствува на пуштање во употреба на катната гаража „Солунски конгрес“.

Почетокот на настанот е предвиден за 13:30 часот.

Потоа, премиерот Груевски ќе присуствува на официјалното отворање за сообраќај на првата делница од проширениот и реконструиран булевар „Трета македонска бригада“ ( паркинг кај СУГС „Марија Кири Склодовска“).
.
Почетокот е предвиден за 14:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести