вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Премиерот на средба со турскиот вицепремиер Емрулах Ишлер

Средба на македонскиот премиер со вицепремиерот на турската Влада

nikoal gruevski

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со Емрулах Ишлер, заменик претседател на Владата на  Турција.

Средбата ќе се одржи во Владата со почеток во 10,30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести