петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Премиерот на Украина си поднесе оставка

mikola azarov

Поврзани вести

Премиерот на Украина, Микола Азаров си поднесе оставка од функцијата, објави украинскиот весник „Цензор“ повикувајќи се на информации од прес службата на Владата.

„Конфликтната ситуацијата во земјата е закана за економскиот и социјален развој на Украина и носи закана за севкупното украинско општество и секој граѓанин“, се вели во ијзавата на Азаров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести