недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Премиерот Никола Груевски гостин во вестите на албански јазик на МТВ 2

gruevski_pismo_nato_g-copy

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски ќе биде гостин во вестите на албански јазик на МТВ 2.

Вестите на албански јазик на вториот програмски сервис на националната телевизија започнуваат во 18:30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести