сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Премиерот Никола Груевски вечер гостува во „Опуштено“

Премиерот Никола Груевски вечерва ќе гостува во шоуто на Тони Михајловски „Опуштено“ на МТВ 1

gr-opusteno

Поврзани вести

Македонскиот премиер, Никола Груевски вечерва ќе биде дел од  „Опуштено“.

Тој заедно со македонската поп-пејачка Каролина Гочева се гости на Тони Михајловски и Део. Љубовта кон боксот уште еднаш беше потенцирана.

Премиерот Груевски го научи најмладиот домаќин на „Опуштено“  неколку правила во омилениот спорт – боксот.

Премиерот во едно „опуштено“ издание, вечерва ќе зборува за теми од секојдневието, а политиката за момент ќе биде оставена на страна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести