понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Премиерот се сретна со македонските иселеници од Измир

izmir-500

Последни вести

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски престојува во неколкудневна посета на Република Турција.

Во рамки на посетата во Измит, Груевски се сретна со иселеници од Македонија кои живеат во тој регион.

На средбата со македонските иселеници беше разговарано за бизнис климата во Македонија и можностите за инвестирање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести