вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Премиерот Вучиќ денеска во Обреновац

По состанокот, Вучиќ ќе го посети центарот на Обреновац, работата на колекторот, полската болница и касарната која моментно е прифатен центар.

vucic

Поврзани вести

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ денеска ќе го посети Обреновац, а министерот за одбрана Братислав Гашиќ кој владата го именуваше за координатор на активностите на отстранување на последиците од поплавите и пружање помош на граѓаните во Обреновац, најави дека на премиерот ќе му предложи укинување на вонредната ситуација во тој град.

Вучиќ, Гашиќ  и градоначалникит на Белград, Синиша Мали ќе присуствуваат на состанокот на кризниот штаб, кој ќе биде одржан во хотелот „Обреновац“.

По состанокот, Вучиќ ќе го посети центарот на Обреновац, работата на колекторот, полската болница и касарната која моментно е прифатен центар.

Вучиќ потоа ќе предаде две возила на Брза помош во Здравствениот дом во Обреновац како донација од Обединетите Арапски Емирати.

Моментно, Обреновац се чисти, се поправаат колекторите а во градот се чувствува непријатна миризба.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести