вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Препливала река за да го донесе своето бебе на свет

Таа на 31-ви јули, со помош на своите браќа и роднини, бремена ја препливала надојдената река Кришна од 600 метри и успеала да дојде до копното на другата страна. Од тогаш се сместила кај својата баба.

indianwoman

Последни вести

Една Индијка препливала река за да го спаси своето неродено бебе, откако селото во кое живеела било поплавено и отсечено од светот.

Јелама Гади (22) минатата сабота родила четири килограми тешко и здраво бебе со помош на царски рез и пресреќна е што нејзиниот напор не бил залуден.

-Сакав да го спасам бебето и се ќе направев за да успеам во тоа, изјавила таа.

Таа на 31-ви јули, со помош на своите браќа и роднини, бремена ја препливала надојдената река Кришна од 600 метри и успеала да дојде до копното на другата страна. Од тогаш се сместила кај својата баба.

Работите ден пред породувањето сепак се искомплицирале, па гинеколозите морале да го извршат породувањето преку царски рез за да ги спасат мајката и детето. Гади сега закрепнува и за неколку дена таа и своето бебе ќе бидат пуштени од болница.

Таа ја раскажала и вистинската причина зошто ја препливала надојдената река и се изложила на опасност.

-Морав да го спасам бебето бидејќи тоа е огромна желба на семејството на мојот сопруг, бидејќи во нивното семејство долго време не се родило дете. Сега сите сме среќни, изјавила мајката.

Нејзиниот сопруг се уште не го видел новороденото синче бидејќи селото е поплавено и опколено со вода.

Но Гади се надева дека тој наскоро ќе ги посети неа и нивното синче, а се надева и дека локалните власти ќе го покријат огромниот медицински трошок кој мора да го плати поради породување со царски рез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести