недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Препорака од лекарите: Внимателно конзумирајте храна и алкохол

meso-520x390

Поврзани вести

Внимателно конзумирање храна од животинско потекло и алкохол препорачуваат лекарите до граѓаните за време на празниците.

Од Здравствениот дом информираат дека за време на празниците нивните дежурни ноќни пунктови како што се поликлиниката „Идадија“, Ченто, Чаир, Ѓорче Петров, Бит Пазар, Јане Сандански, Шуто Оризари и Драчево ќе даваат 24-часовна здравствена заштита.

Најчитани вести