четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пререгистрација на земјоделците од 1 јануари следната година

Собранието денска ги изгласа измените на законите за пензиското и инвалидското осигурување, за придонеси од задолжително социјално осигурување и за здравственото осигурување поднесени од пратениците Илија Димовски, Талат Џафери, Драган Цуклев и Ромео Тренов, со кои се предвидува одложувањето на регистрацијата.

zemja

Последни вести

Поради софтверско усогласување меѓу Министерството за земјоделство и Управата за јавни приходи, пререгистрацијата на земјоделците  наместо од 1 јуни годинава, ќе стартува 1 јануари следната година.

Собранието денска ги  изгласа измените на законите за пензиското и инвалидското осигурување, за придонеси од задолжително социјално осигурување и за здравственото осигурување поднесени од пратениците Илија Димовски, Талат Џафери, Драган Цуклев и Ромео Тренов, со кои се предвидува одложувањето на регистрацијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести