вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Пресметка со нож во Велес

noz

Последни вести

Вербална расправија во Велес вчера завршила со пресметка со нож.

Е.М.(36) движејќи се со своето возило бил пресретнат од Н.Н(33). Тие започнале вербална расправија, а потоа и тепачка, при што Е.М. од возилото зел нож и му нанел тешка повреда во пределот на слабината на Н.Н.

Истиот е пренесен во Клиничката болница во Велес, а Е.М. е приведен и по целосното расчистување ќе следи соодветна пријава.

 

 

 

Најчитани вести