вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Престрелка во воена болница во Тексас

klimnika

Последни вести

Вооружен маж отворил оган во клиниката за ветерани во градот Ел Пасо, во американската сојузна држава Тексас, при што загинало едно лице.

Напаѓачот е исто така убиен. Засега не е потврдено дали напаѓачот е застрелан од офицерите, кои возвратиле на нападот.

 

Најчитани вести