понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Престрелка во златарница во Дебар, двајца повредени

Според првичните информации неколку лица, најверојатно маскирани се обиделе да ги ограбат златарите, при што сопствениците им се спротивставиле. Во тој момент дошло до вооружена престрелка, а повредени се две лица, најверојатно сопственици на златарите.

debar500

Последни вести

Две лица се повредени во престрелка која се случила денес во Дебар.

Според првичните информации неколку лица, најверојатно маскирани, се обиделе да ја ограбат златарницата, при што сопствениците им се спротивставиле. Во тој момент дошло до вооружена престрелка, а повредени се две лица, најверојатно сопственици на златарите.

Неофицијално, очевидците на настанот велат, дека едно лице е загинато.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски за порталот „Курир “ вели дека кон повредените било пукано од автоматско оружје.

„Тие имаат повреди во пределот на надколениците и потколениците и се транспортираат кон Скопје. Повредените се вработен во златарата и случаен минувач“, вели Димоски за Курир.

Димоски вели дека полицијата интензивно работи на овој случај, а на терен се врши увид.

debar-1500

debar-2-500

debar-3500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести