понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Пресврт во истрагата: Кој ја убил малата Хелена, братот не го повлекол чкрапалото?

dragan-krsmanovic-cerka-elena-krsmanovic-sahrana-foto-nebojsa-mandic-1418763674-599553trhrthrt

Последни вести

Четири годишниот брат на Хелена Крсмановиќ која беше застрелана со ловечка пушка во семејната куќа во Ресник, не го повлекол чкрапалото.

Во основниот суд во Белград е посочено дека на рацете на 4-годишното момче не се пронајдени траги од барут. Резултатите од парафинските ракавици недвосмислено покажуваат дека такви траги нема ни кај останатите членови на семејството, пренесува Вечерни новости.

-Издадена е наредба за ДНК анализа на сите расположливи траги пронајдени на лице место, соопштиле од судот.

Првичните сомневања беа дека малиот Филип Крсмановиќ случајно го повлекол чкрапалото од ловечката пушка и со еден куршум ја усмртил својата сестра 8- годишната Хелена, но по новите докази во истрагата, случајот повторно ќе се разгледува.

Најчитани вести